30 Kasım 2012 Cuma

Mnet MAMA 2012 *Bi' bakalım!*                                            

    Eveeet herkese bir afakanlar basmamışsa şurada ben bi üj bej satır iç boşaltıcam sevgili okuyucular. Lakin bugün pek stres dolu bir gün yaşadım şu bare çıksın gitsin. Evvela iki satır harikulade(!?) fangörllerimize bişiler söylemek isityorum. Olm ben en zararsız fangörlüm belki de he kimsenin etlisine sütlüsüne karışmam, eleştiririm evet ama allaşkına bi eleştiriceğiniz grubu tanıyın, bi bakın, göz var nizam var bunun yanında yiğidi öldür hakkını yeme var! Güzide milletimle sınırlı değil bu bok kafalı fangörllük neyse taam ben hepinizi eğiticemsldflksdfn. Hayır bu ELF-VIP çatışması cağnım ülkemde yaygara şeklinde ve çok tırtca internationalda sağlam fanbaselerin birbirlerini destekledikleri zamanları, rakip olduklarında bok atmadan rekabet ettiklerini de biliyorum ben. Şu ELF'ler VIP'leri döğer! BB, Suju'yu döğer şeysini hangi kanalizasyonda yapcaksanız yapın, gözümden kulağımdan uzak olun tammam.


  Ben bir V.I.P'yim. Ve Big Bang'in bu yıl aldığı ödüllerden çok memnun ve mutluyum. MAMA'da haksızlıkların yuvasında BB en azından bu yıl Best Music Video ile geçiştirilmedi! Best Male Group, Best Male Artist, Best of Year, Guardian Angel Worldwide ödülleri Big Bang'e gitti. Super Junior Best Global Male Group, Album of the Year, Best Line award ödüllerini aldı. Suju'ya "bıdı bıdı hakketmiyor bıdı bıdı" diyenler; olmuyor yalnız! Eğri otur bi doğru konuş allaşkına. Şarkılarını sevme, dinleme, istersen hiç bir bilgin olmasın ama bi ELF bil olum, allah rızası için bi ELF bil sadece! Bu bile kazanmalarında katkılı! Bana da Suju haterlığı yapmayın ayrıcanam çok yannış adama çatarsınız ha Heenim'e şafak sayıyom bence bu inaf, mesaj yerine ulaştıysa devam edebilirik yıh yıh! 


    Trouble Maker lötfeğn ama bak lötfeğn çok reca ediyorum YİTER! Bu yıl rock versiyonuyla geldi gelecek yıl da klasik müzik şeklinde gelecek herhal! Hak yiyonuz bak ben diyim. 
  En büyük haksızlıklardan ikisi Best New Male Artist ve Best Band Performance'da yapıldı Busker Busker ödülleri aldı ve kendimce haklı olmakla beraber çok yanlıştı, Allaşkına ya Best Band'de CN blue olmadı FT Island olmadı Nell var orada baba baba adamlar var etmeyin eylemeyin gözünüzü sevem! En zorlandığım kategoridir benim! Cnblue ve Ft ısland'a idol grup ıı ııığğ diyorsanız Nell ne amk Nell ne? Idol grup olmaları da müthiş sesleri ve müzikleri olduğunu değiştirmez! Best New Male'de debir çoğumuz EXO bekliyorduk ki ben totemler felan yaptım B.A.P alsın allam lötfeğn başka bişi istemiycem felan bile dedim.Busker Busker ne ayak olm? Resmen partiye davetli olmadığı halde gelen uyuz arkadaş gibin, dış kapının dış mandalı gibin adeta benim için. B.A.P cınım yia salonda bile performans sergiletmediler bebelere T_T kırmızı halıda, onda da zaten mikrofon sorunu olmuş hof çok üzüldüm ben B.A.P'me.
       
       Sorra gelelim Best OST'ye cıks olmadı o da, hiç olmadı hemide! Jonghyun'nun bileğinin hakkıydı bebemin. Reply 1997 harika bir diziydi ama "Best Ost" alacak şekil değildi Ost'si. Bu ödülde sanırım Reply 1997'nin ortalığı yakıp yıkmış olmasının payı olduğuna inanıyorum. 
    Female gruplarına hiç mi hiç girmiycem. Geçiyoruz MAMA'nın bu yıl da süren iki ünlü grup davet edip gerisini gereksizlerin oluşturduğu kuru kalabalık modülüne. Jackie Chan'i çağırmışsın eyvallah, Suju tamam, Big Bang lafı bile edilmez, B.A.P, EXO, Shinee tamam ama nerde Mblaq, nerde İnfinite, nerde 2pm, Cnblue, Ft Island? Kimisi aday değildi kimisi de ödül alamayacağı için geceye gelmemişti aslında bu tribi doğru buluyorum ben. B.A.P'ye yaptıkları da, resmen teselli ödülüydü -biz aslında hak etmiyor da olsa keyfimiz ve arzumuz gereği Busker Busker'a bu ödülü layık gördük al PD's choice da sizin olsun- dediler. Bebelerim nasıl da şaşırdılar kıytırık ödüle bile T_T Sırf yeniler diye ezionuz ama allama yılların kpopçusuyum bah burada, kakar gelirim tetikçiyle Mnet! Nefret ediyorum zaten senden.    EXO'nun Red Carpet'da basına poz vermeyi unuttuğu, ani fren yapış, yerlerine diziliş hof çok eğlendimdi ya sldflksfn.  Gayet barışçıllar bakın! Kimse kimsenin boğazında değil töh!

Big Bang'in sahne performansı müthişti! Crayon'u tek tek söylemelerine bayıldım. Ve gösterileri kesinlikle göz doldurucuydu. Okulda seyretmek zorunda kaldım programın devamını ve lanet bilgisayarda ses çıkmıyordu allam Big Bang'i sessiz seyrettim olum asıl lanetlenmek budur! En son PSY çıktığında TOP'a kahkaha atarken labaratuar kakıp üstüme ayaklandı, neyse el felan çırpmak bilgisayar lab'ında hoş karşılanmıyormuş böylece öğrenmiş oldum hep tecrübe bunlar işte. 
Epik High'ın sahnesi de inanılmazdı allam hiç kullanmadığım sıfatlar kullanıyorum he şu an. Olum baya bayıldım depindim izlerken EPIIKK HAAYYYĞĞĞĞ DONT HEYT Mİİİİ NINI NININI NII HEYT MİİİİĞĞĞĞ diye. Big Bang sahnedeyken eğlenmeleri cınıms ya bi dakka oturmadılar onlar da yerlerinde. YG Family üyeleri olmaları birbirlerine kol kanat germeleri... siviyom. :B Arka yüze girmeyelim biliyok taam sus!
Ayrıca hani olm male-male kapılı? Adam mı kandırıyorsunuz noluyor? 

 Hee Wooyoung'un yıvrım bibikim canım cicimin performansı süpriz oldu. JYP'nin hala hades'in yanını boylamamış olmasını kınıyorum ve müziğe başladı güne nalet ediyorum bibikimin performansına zıçtı adam böhüüğğğ!! Her şekilde gud'dun Wooyounggie. ^.^

En iyi sahne Suju, Big Bang ve Epik High'dı bahsedilmeye değer de bi onları gördüm, yazımda odak noktası onlar oldu. He EXO'nun performasını unuttum vooavv cidden iyiydiler he Tao galplerimi görüyon demi. :B 
Sevgiyle kalın hoşçakalın...sşlmdflsfm 

9 yorum:

 1. SJ-BB-EXO+Shinee performansları dışında (ve onlarıda çözünürlük sorunuyla) bir halt izlemedim henüz. kim neyi aldı şimdik senden okudum :/ oturup bir bakınayım. Fan savaşlarına heeeç girmiyorum. Hoşuma gideni dinlerim fanlıkla ortalık karıştıranlara kapalı perdelerim.
  izlediğim azıcık şeyden bahsedeyim birazda içimde patladı arazi kontrolünde yetkili(!) idareci(!) vs nin yanında izlemek zorunda kaldım.
  GD kuzum ve sarı saçı gerçi kırmızısı da eedi. BB performansını minicik(!) telefon ekranından ayrıntılı göremedim ki :)
  SJ tanıtımlarda sanki daha mı iyiydi karar veremedim. Gerçi yarım yamalak izlediğimden kaçırdığım şeyler vardır :/
  Exo bebeleri uuww! kıyamam büyümüşlerde reply 1997 de atıfta da mı bulunurlarmış agucuk! diye sıkıştırasım gelmedi değil. kaikaikai dilimden düşmese de chen'in "luşifıır" deyişine bittim. Shinee her zamanki kıpraklığındaydı.
  birazcık izleyip bunları anlatabiliyorsam tamamını izleyip susturulamama imkanım var sanki. ürktüm içimdeki ortalık fanından :P
  verdiğin bilgiye çok minnet duydum.
  AA unutmuşum exo-bap ödülünde exo alsın gaz olur diye düşünüp ama b.a.p alır; olsun alsın helal olsun diye düşünüyordum pek yan yattım yani :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o ödülde hepimiz yan yattık maselef. bap'ın maruz kaldığı bu "geçiştirilme" olayına çok canım sıkıldı hani öyle birşey ki ilk çıktıkları günden beri biliyorum bebeleri ve her singlelarındaki şarkıları sevmişimdir. Çok çok severim böyle bir şeyde sanki nası tarif etsem bilmiyorum ama kötü hissettim.
   Susma cınım nolcek yea mekan halka arz bıyır istediğin gibin. :B
   Hof Exoda sen de mi kai heneğğm ikinci yıvrım bi tao bi kai benimçün mutlaka seyret süperdi performansları.
   Az izleyerek bu kadar çıkarım yapmış olman, hatırında kalmış olması gözel gözel. ^.^

   Sil
 2. Ya Viplerin biz çok cooluz vs vs gibi çbaları çok boş. Mamada birkez daha anlaşılıyor en iyi fan grubu :) Elfler cidden çok çalışıyorlar.. Dakkada Suju'nun editlenmiş videoları düştü nete ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana bak banlarım seni şurda hee bi yorum yapcek çık git olm get şlmfşlfmsşldm KAVGA, ŞİDDET OLUŞTURUCU EYLEMLERDE BULUNMAYALIM LÖTFEN!! VIP'yim olm ben kanıma dokanma. VIP'ler de paylaştı ama dakkasında blok yedi dedektör takmış CJ amk!

   Sil
  2. Tekrar okudum da du gerildim şimdi yımışak cevap yazıcam sana lsnflskdf. şaka yapıyorum tabisi VIP olmak ELF olmak sana bi sıfat oluşturuyor. Ama senin varolan karaktersin boksa girdiğin bu sıfatta da davranışın senin karakterindir VIPler böyle A+lar şöyle genellemesini doğru bulmuyorum.

   Sil
 3. süper yazı olmuş..bu sene izleyemedim ama videolardan gördüğüm kadarıyla geçen seneki mama ödül töreninin yanına bile yaklaşamamış..
  geçen seneye oranla pc başında coşum coşum coşabileceğim bi tören yerine daha sade hadi ödülümüzü alalımda gidelim havası sezdim ben ki bu suju içinde geçerli..
  ayrıcaaa günlerce oy kullanmama rağmen shinhwa'yı hiçbi yerde göremedim..gözümden mi kaçtı bilmiyorum ama anladım bu oy verme işi sadece göstermelik.adamlar kafalarına göre takılmışlar..
  ayrıcana diğerlerini bilmem ben heeep replay 1997 ostsi için oy kullanmıştım ki ödül almışlar bunuda senden duydum çokta mutlu oldum söylim içimde kalmasın dedim.. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yıl olan mamayı mı beğenmedin anlamadım? Valla geçen yıla nazaran bence bu yılki mama gram iyiydi, sevilesi performanslar 2^den fazlaydı geçen yıl bi 2ne1 bir de Suju iyi bir show sergilemişti.
   Shinhwa^yı göremezsin ödül alamadı sanırsam o yüzden teşrif etmedi. Keşke bi ödül de onlara vereydiler geri dönüşleri şerefine ço güzel olurdu.
   OST^yi benden duymana ay sevinem mi bilemedim dlfmsdf tebrikler.

   Sil
  2. Geçen sene Miss A performansı da çogzeldi bence.. Hala açıp izlerim...

   Sil
  3. Miss A hiç hatırımda kalmamış he bişi diyemiycem.

   Sil